دست از راحت طلبی برداريد. فقط زماني پيشرفت خواهی کرد که با سختيها و مشکلات مقابله کنيد
کاربر گرامی ، لطفا با یکی از مرورگرهای زیر از سایت بازدید کنید تا بهتر بتوانید از تمامی مطالب استفاده نمایید

شب زفاف و آموزش شب زفاف

 • دسته: ازدواج »


  http://zeynal.ir/uploads/z/zeynal/140366.jpg  شب زفاف-شب عروسي (شب زفاف) اولين شب شروع زندگي مشترك و يكي از شب هاي بسيار مبارك است . مباركي آن از اين جهت است كه در روايت آمده مؤمن با ازدواج و عروسي كردن نيمي از ايمانش تكميل مي شود.

  به همين جهت در منابع اسلامي آداب فراواني براي شب زفاف ذكر شده است. در شب زفاف دعا مستجاب است و فرشتگان رحمت خدا را براي عروس و داماد نازل مي كنند.شب زفاف در خاطره ي تمامي زوج هاي جوان يك شب خاطره انگيز است. در اين شب همسر مرد به خانه ي وي وارد مي شود و آن شب (شب زفاف)اولين شب زندگي آن زن و شوهر است.براي زفاف و آميزش، شب انتخاب شده است و پيشوايان ديني، شب را براي رفتن عروس به خانه داماد، ترجيح داده اند و چون اين عمل همواره در شب انجام مي شود آن را شب زفاف مي نامند.

  تازه عروس بنا به طبیعت ، از نخستین رابطه جنسی در شب زفاف اکراه و هراس دارد و علت آن معمولا درد جسمانی نیست که اگر همراه با آرامش و خودداری و صبوری مرد باشد خیلی جزئی است. غالبا خود دختر هم نمی داند علت این هراس و اکراه در کجاست ؟ در واقع در شب زفاف تازه عروس دچار نوعی ”‌ شرم ”‌ نیز هست . همه این علت ها را باید در جای دیگری جستجو کرد.در حقیقت چون زن در این مرحله که وارد حیات زناشویی می گردد دگرگونی مهمی در برابر خود می بیند و به زندگی آینده و مسوولیت ها و خطرهای آن می اندیشد و از آن واهمه دارد. همه این واهمه ها ، چه زن از آن آگاه باشد و چه نباشد ، قابل ملاحظه و شایسته توجه است.این وظیفه شوهر است که وجود این هراس فطری زن را دریابد و همواره آن را به یاد داشته باشد.بهترین فرصت برای جلب اطمینان زن همین دوره کوتاه است.
  معروف است که شب زفاف را نباید با جبر آغاز کرد ، ما می گوییم در شب زفاف و در کار پاره شدن پرده دوشیزگی نه تنها جبر نباید در کار باشد بلکه این عمل باید دنباله و نتیجه نوازشی صبورانه و معاشقه ای جانانه باشد و شوهر باید عروس را به تدریج متمایل و راغب به عمل نماید نه آن که با شتابکاری و به کار بردن زور،تنها حس شهوت خویش را فرو نشاند. در این صورت تنها جسم زن را تصرف کرده و از تصرف روح او ناتوان مانده است. بنابراین شوهر در شب زفاف باید تمام تمهیدات لازم را به کار گیرد و در نهایت ملایمت و ظرافت عمل کند و بداند که کوچکترین اشتباه در شب زفاف، چندان او را خسته و دل آزرده می کند که به آسانی التیام پذیر نخواهد بود و گاه تا پایان زندگی زناشویی آثار آن بر جای می ماند.


  بايد بدانيم در شب زفاف که اولين رابطه ي جنسي دختر و پسر است در نتيجه ي آن دختر پرده ي بكارت خود را از دست مي دهد كه در بيشتر مواقع با درد همراه است.پاره شدن پرده بکارت ، در حقیقت نمود خارجی جریانی بسیار پیچیده است که باید آن را آغاز زنانگی و پایان دوشیزگی شمرد. بايد گفت در اولين تجربه ي جنسي دو نوع درد براي دختر ممكن است به وجود آيد.اين دو نوع درد عبارتند از:


  1- درد به علت پارگي پرده بكارت

  اين درد همان طور كه در بالا گفته شد به علت ايجاد يك زخم سطحي در داخل واژن است. كه اين گونه زخم ها معمولاً دردناك تر از ساير زخم ها هستند. براي كنترل درد، بهترين كار ايجاد معاشقه طولاني است. اين كار سبب مي شود تا دختر به مرحله ي ارگاسم يا نزديك آن برسد. رسيدن به ارگاسم، آستانه ي درد را بالا مي برد و باعث مي شود كه درد يا خيلي كم شود و يا قابل تحمل گردد.


  2- درد به علت دخول

  اين درد دقيقاً به علت كشش ديواره ي واژن است.واژن براي اولين بار مي خواهد باز شود. پس درد زيادي را حس مي كند.براي كنترل اين درد دقيقاً مثل راه حل بالا، بايد معاشقه طولاني داشت. تا هم واژن ليزشود و هم آستانه درد افزايش يابد. براي اين منظور مي شود از ژل مخصوص نيز استفاده نمود.  در شب زفاف براي آميزش بهتر و كم دردتربايد به نكات زير توجه نمود:

  1- معاشقه طولاني تا رسيدن به مرحله ي ارگاسم ؛
  2-استفاده از ژل مخصوص ؛
  3- دختر را بايد قبل از نزديكي از نظر روحي آماده كرد
  4- در صورت داشتن درد شديد از سوي دختر از ادامه نزديكي خودداري كنيد.

  موارد لزوم مراجعه به پزشك:
  الف) پارگي پرده بكارت معمولاً داراي خونريزي كم است. البته اين قضيه به چثه و سن دختر بستگي دارد. در بعضي از موارد پرده بكارت دختر با نزديكي پاره نمي شود. در اين حالت حتماً بايد با جراح زنان مشورت نمود تا وي با روش جراحي پرده را باز نمايد.

  ب) تا سه روز پس از نزديكي خونريزي بسيار جزئي، طبيعي است و نبايد نگران بود. ولي در صورت ادامه پيدا كردن خونريزي حتماً بايد به جراح و متخصص زنان و زايمان مراجعه كرد.

  چرا برخي زنان در اولين ارتباط جنسي و در شب زفاف خونريزي ندارند؟
  گذشته از فقدان مادرزادي پرده بكارت در بعضي زنان، در صورتي كه زن در هنگام رابطه ي جنسي ، آرام و بدون تنش بوده، زمان كافي براي عشق ورزي داشته باشد، با طرف مقابل خود احساس راحتي كند و دهانه ي واژنش به اندازه ي كافي مرطوب باشد، آلت تناسلي مرد به نرمي وارد واژن او مي شود . به اين ترتيب ممكن است در اولين ارتباط خونريزي نداشته باشد و يا به دليل نوع خاصي از پرده بكارت اتفاق مشابه اين مي افتد. اما اگر زن مضطرب باشد يا بترسد و پاهايش را جمع كند دهانه واژن تنگ خواهد شد و هنگام دخول خونريزي و درد خواهد داشت.
  از آنجايي كه در نظر مردم پرده بكارت پرده اي بسيار سفت و محكم است كه تنها با فشار پاره مي شود ، برخي مردها در هنگام رابطه ي جنسي فشار زيادي به دهانه ي واژن آورده و موجب پارگي دهانه ي واژن و درد و خونريزي مي شوند. در صورتي كه، اگر زن هنگام رابطه ي جنسي آمادگي كافي داشته و به دور از احساس اضطراب باشد هيچ نيازي به فشار از جانب مرد نيست.


  نكات قابل توجه در مورد پرده بكارت:

  رشته هاي عصبي در پرده كم هستند و به همين دليل درصورت آرامش جسمي و رواني پارگي آن معمولاً با درد كمي همراه است. عمل دخول و پاره شدن پرده بهتر است در زماني كه بدن آرام است و هيچ اضطراب و خستگي ندارد انجام شود. بنابراين نزديكي در اولين شب ازدواج و پس از مراسم طولاني عروسي توصيه نمي شود.

  زنان بهتر است قبل از نزديكي نه به منظور گرفتن گواهي سلامت پرده بكارت، بلكه به دليل آگاهي ازنوع پرده به پزشك متخصص زنان مراجعه كرده و توضيحات لازم را درخواست كنند؛ زيرا در موارد نادري كه پرده از نوع ضخيم است احتياج به عمل جراحي دارد. ضمن اين كه تحريك زن و خروج ترشحات از دهانه ي واژن موجب روان شدن دهانه ي واژن و سهولت ارتباط جنسي مي شود.

  گاهي پرده بكارت با يكي دو بار نزديكي كاملاً پاره نمي شود و هر دفعه قسمتي از آن پاره شده و كمي خونريزي مي كند و البته بدون پارگي پرده، مايع اسپرم ريخته شده بر روي آن مي تواند موجب حاملگي شود، زيرا اسپرماتوزئيد موجود در اسپرم مي تواند از سوراخ پرده حركت كرده و به طرف تخمك زن برود و حاملگي ايجاد شود. در اين موارد زن با پرده سالم حامله مي شود.  شب زفاف و آموزش شب زفاف

  آداب روابط زناشويي زن و مرد دو قسم است:

  الف - آداب شب زفاف كه عبارت است از :

  1- ابتدا عروس و داماد وضو بگيرند.

  2- تكبير گفتن در شب زفاف

  برخلاف مراسم جاهليت - كه متأسفانه عده ‏اي در عصر ما به بعضي از آنها گرفتاراند و شب زفاف را به بي عفتي و بي غيرتي و گناه ميگذرانند - در اسلام ، نخستين حركت سازنده زندگي مشترك ، با شعار «تكبير» آغاز مي گردد .

  3- خواندن دو ركعت نماز در شب زفاف ؛

  خواندن اين نماز در شب زفاف، با حال خضوع و خشوع و دعاي ذيل در سرنوشت عروس و داماد بسيار مؤثر است: خدايا الفت و مودت و رضايت زن را نسبت به من و رضايت مرا نسبت به او، بر من ارزاني دار و ميان ما را به بهترين وجه مجتمع نما و نيكوترين الفت را به ما عطا كن، همانا تو حلال را دوست مي داري و حرام را زشت مي شماري».

  4- خواندن دعا و نيايش، كه بعد از خواندن نماز زفاف صورت مي گيرد.

  5- دست گذاشتن داماد بر پيشاني عروس ؛

  پس از ورود عروس به حجله ، داماد در حالي كه رو به قبله مي ايستد، دست خويش را بر پيشاني عروس بگذارد و براي خود و عروس و اولاد آينده‏شان ، چنين دعا كند: خدايا اين زن را به امانت از تو گرفتم و با كلمات تو او را حلال كردم، اگر از اين زن فرزندي براي من مقرر فرمودي او را پربركت و پارسا قرار ده و براي شيطان در او بهره‏اي قرار مده».  ب - آداب عمومي ( مستحبات) زناشويي:

  1- گرفتن وضو

  2- گفتن بسم اللّه‏

  3- در هنگام جماع تعجيل نكند و زن را براي آن آماده كند تا او هم كاملاً لذت ببرد.

  4- جماع در شب‏هاي دوشنبه، سه شنبه، پنج شنبه يا جمعه باشد.

  5- هنگام جماع با زن ملاعبه و بازي كند تا او كاملاً آماده شود.

  6- جماع را وقتي انجام دهد كه زن ميل دارد.

  7- بهتر است نزديكي در اول شب نباشد ، بلكه ساعاتي بعد از خوردن شام باشد ، زيرا معده پر است و نزديكي موجب قولنج و فلج و چكيدن بول و فتق و ضعف بينايي و برخي بيماري هاي ديگر مي شود.

  امام رضا(ع) فرمود اين عمل را در آخر شب انجام دهيد. زيرا براي بدن صالح تر و مايه اميد بيش تر و ذكاوت بيش تر براي فرزندي كه به دنيا مي آيد ، مي باشد. (سفينه البحار ، ج 1، ص 181)


  قوانین نانوشته ازدواج
  http://zeynal.ir/uploads/z/zeynal/140365.jpg
  ازدواج حساس ترین مرحله زندگی هر فردی است که همیشه باید از آن مراقبت کنید، به آن برسید و با دقت تمام مواظب باشید به بیراهه نرود. بیراهه‌های ازدواج گاهی بهانه‌های کوچکی هستند که روی هم تلنبار می‌شوند و رابطه شما و همسرتان را خراب می‌کنند.
  این بهانه‌های ریز و درشت خیلی آرام و بی خبر به زندگی شما می‌خزند و می‌توانند ریشه‌های زندگی تان را سست کنند. برای این که زندگی همیشه شاد و گرمی داشته باشید، به این نکات توجه کنید:
  1ـ بگویید و بشنوید: اندیشه هایتان را هر روز با هم به اشتراک بگذارید و به زندگی یکدیگر هیجان بدهید. بسیاری از مشکلات زناشویی بخاطر ارتباط ضعیف است و گاهی همسر حتی مطمئن نیست که طرف مقابلش به حرف هایش توجه می‌کند یا نه. بنابراین در گفتگو توجه و علاقه تان را نشان بدهید و اظهار نظر کنید. این وظیفه هر دوی شماست که در گفتگو شرکت کنید و برای حرف‌های یکدیگر ارزش قایل شوید.
  2ـ بوسه سلام و خداحافظی:به آغوش گرفتن، بوسیدن و نگاه و کلام محبت آمیز راه‌هایی برای ارتباط سرزنده با همسرتان است. شاید بوسیدن و به آغوش گرفتن هر روزه قبل از رفتن به سر کار پیش پا افتاد به نظر بیاید، اما این چیزی است که تاثیر آن را در تمام طول روز احساس خواهید کرد. فقط بعد از تجربه این مساله است که اگر یک روز با بی توجهی از همسرتان جدا شوید اهمیت آن را به خوبی درک خواهید کرد.
  3ـ با هم خوش بگذرانید: راههای فعالیت‌های هیجان انگیز را پیدا کنید: پیاده روی، تماشای فیلم، باغچه بانی نمونه‌های ساده ای از سرگرمی‌های مشترک هستند. این فعالیت‌ها شناخت شما را از یکدیگر بیشتر می‌کند. شاید بعضی از این خوش گذرانی‌ها پوچ واحمقانه به نظر برسند اما آنها می‌توانند به شما یادآوری کنند که چقدر فعالیت‌های متفاوت وجود دارد که می‌توانید با هم از آن لذت ببرید.
  4ـ در زندگی کارهایی شخصی داشته باشید:تمام جنبه‌های زندگیتان را وابسته به همسرتان نکنید. سعی کنید در زندگی سرگرمی شخصی و دوستی جدا از همسرتان داشته باشید. این موضوع باعث می‌شود که شما شخصیتی مستقل از همسرتان را حفظ کنید و تنها با او تعریف نشوید. شما ممکن است آرزوها، انگیزه‌ها و علاقه‌هایی داشته باشید که بخواهید مستقل از همسرتان در مورد آنها وقت بگذرانید. این کار باعث می‌شود همزمان که زندگی مشترک تان پر عاطفه و پر از وابستگی عاطفی است، جدای از همسرتان نیز شخصی مستقل باشید.
  5ـ تصمیم‌های مهم زندگیتان را با هم بگیرید: تصمیم گیری‌های مالی، برنامه ریزی در مورد بچه‌دار شدن و یا کارهای مربوط به کودکتان را باید با برنامه ریزی پیش ببرید. همسرتان نباید حدس بزند که شما چه برنامه‌های مالی دارید و نباید طوری رفتار کنید که گویی همسرتان حقی برای اظهار نظر در این مورد ندارد. بعضی مواقع تصمیم گیری‌های اشتباه مالی باعث جدایی می‌شود. شما باید در این موارد با هم بحث کنید و با هم تصمیم بگیرید و در مورد تصمیمات اشتباه هر دو با هم مسئولیت آن را قبول کنید.
  6ـ دعواهای هدفمند:نباید تصور کنید دعوا اتفاقی بد است، جر و بحث و دعوا نیز اگر با هدف باشد می‌تواند نتایج مثبت باشد. شما باید بدانید تمام زوج‌ها با هم جر و بحث دارند، و دعوا کردن به خودی خود نشان دهنده مشکل در رابطه تان است. دو طرف باید به طور منطقی و عادلانه حد خود را در ایجاد یک درگیری بسنجد و سهم خود را در این مورد بپردازد. هیچگاه حق به جانب نباشید و جرئت معذرت خواهی داشته باشید. در آخر دعوا باید بتوانید با صراحت آنچه که باعث ناراحتی تان شده را بیان کنید و راه حل مطلوبش را پیدا کنید. این شفافیت می‌تواند باعث پیدا کردن راه حلی بینابینی بدون دلخوری شود و حتی به برنامه ریزی برای ایجاد رابطه ای بهتر و شادتر شود.
  7ـ برای ایجاد صمیمیت وقت بگذارید: یکی از راه‌های یادآوری جذابیت همسرتان برای خودتان و او و ایجاد صمیمیت از طریق رابطه جنسی است پس برای رابطه جنسی وقت بگذارید هر چند در شرایط اجتماعی امروزی این کار ساده نیست. به نیازهای یک دیگر توجه کنید و تنها به لذت بردن خود فکر نکنید. اما صمیمت تنها به معنای رابطه جنسی نیست، بوسیدن، نوشیدن یک چای در یک فضای عاشقانه، هدیه‌های عاشقانه همگی در ایجاد صمیمیت تاثیر دارند.
  8ـ خوبی‌های واقعی را ببینید:گاهی فقط برای جلب رضایت کسی که دوستش دارید از او تعریف می‌کنید. اما واقعا لازم نیست به این شیوه رفتار کنید. اگر همسرتان را در یک لباس خاص زیبا می‌بینید از او تعریف کنید. نیازی نیست از مدل کفشی که شما اصلا نمی‌پسندید هم تعریف کنید. در این مواقع اگر نمی‌خواهید درگیری پیش بیاید فقط سکوت کنید. همین موضوع درباره اظهار نظرها و عقاید شریک زندگیتان هم وجود دارد. اگر نظرات همسرتان را نمی‌پسندید مجبور نیستید آنها ر بپذیرید. به جای اینکار به دنبال مشترکاتتان باشید.
  9ـ در هر رابطه ای ارتباط موثر ضروری است:?ـ صبر کنید تا زمانی که هر دو آماده گفتگو هستید فرا برسد و از موضوعاتی حرف بزنید که در آن شرایط خاص ظرفیت شنیدنش را دارید. ?ـ با دقت گوش بدهید. گوش بدهید تا بهتر درک کنید. مطمئن شوید که حرف‌های همسرتان را به خوبی فهمیده اید و شرایطش را درک می‌کنید. ?ـ وقتی می‌خواهید حرف‌ها و باورهای خودتان را بگویید با #1605;ن شروع کنید. سعی نکنید خواسته هایتان را با اجبار به همسرتان القا کنید.
  10ـ تفاوت‌های جنسیتی را بفهمید و تحسین کنید.زنان شبیه مردان نیستند و مردها ممکن است ظرافت‌های روحی زنان را به خوبی درک نکنند. برای اینکه در کنار همسرتان کامل شوید نیازی نیست که نیازهای همسرتان را دقیقا همانگونه که او احساس می‌کند درک کنید. سعی کنید از این تفاوت‌ها لذت ببرید. فقط کافی است کمی کنجکاو باشید. اگر کمی کنجکاوی داشته باشید از این تفاوت‌ها رنج نمی‌کشید بلکه تمام تلاشتان را می‌کنید تا شریک زندگیتان را بیشتر کشف کنید.
  11ـ رویکردهای هوشمندانه مالی:شما پول را برای چه می‌خواهید؟ بعضی‌ها پول بیشتر را برای احساس امنیت بیشتر میخواهند. بعضی‌ها پول را برای به دست آوردن ارزش و جایگاه خانوادگی و اجتماعی می‌خواهند. عده ای هم پول را برای رفاه می‌خواهند. با همسرتان حرف بزنید و رویکردتان را مشخص کنید و سعی کنید به تفاهم برسید. چون اگر دیدگاه‌های شما مشابه نباشند در رابطه دچار مشکل می‌شوید. آنهم به این دلیل که هدف‌های مالی متفاوتی دارید.
  12ـ یادتان باشد ازدواج یک بازی دو نفره است:روابط تان را بیش از اندازه گسترده نکنید. اجازه ندهید خانواده و دوستان در زندگی دو نفره شما وارد شوند. درست است که شما حمایت‌ها و ارتباط‌های بیرونی را می‌خواهید اما دوستانتان را آگاهانه و حداقلی انتخاب کنید. همچنین اجازه ندهید اینترنت شریک سوم زندگیتان شود. اجازه ندهید ارتباطات گسترده اجتماعی و مجازی زندگی زناشویی تان را تحت تاثیر قرار بدهند.
  13ـ از مشاوره ازدواج استفاده کنید:مشاوره را جدی بگیرید. به ویژه زمانی که مشکلاتتان هنوز گسترده و پیچیده نشده اند. راهکارهای یک متخصص می‌تواند بسیار به ارتباط شما و همسرتان کمک کند. هرچقدر زودتر برای حل مشکلاتتان اقدام کنید زندگی تان را از بحران‌های بعدی دورتر نگه می‌دارید.
  14ـ آرزوها، رویاها:از همسرتان بپرسید که چه چیزی از این رابطه می‌خواهد و چه رویایی برای زندگیش ساخته است. بسیار مهم است که انتظارات و آرزوهای شما تا حدودی با هم سازگار باشند. شما نمی‌توانید در زمین بایر دانه بکارید. هر زمان که انتظارات تان باهم سازگار نباشند، نتیجه نهایی آن جز درد چیزی نخواهد بود و مسیر تان را در زندگی از هم جدا می‌کند.
  15ـ سلامت و سبک زندگی:اگر شما فردی فعال هستید و به سلامتی تان توجه می‌کنید در کنار همسری که سرتاســــر زندگیش رخوت و بی تحرکی است بسیار رنج خواهید کشید. درباره این موضوع با هم گفتگو کنید و سعی کنید به یک تعادل برسید. همسرتان را تشویق کنید که به سلامتی اش توجه کند و ورزش کند. عادت‌های مشترک جدید بسازید و قوانین جدید وضع کنید. به این شیوه می‌توانید رابطه را مطلوب تر کنید و از زندگی در کنار هم لذت ببرید.
  16ـ پول و دارایی:پول یکی از موضوعات استرس زا در رابطه است و هیچ چیز دیگری به این اندازه باعث درگیری، اختلاف و استرس نمی‌شود. مشکلات مالی می‌تواند به احساسات و علاقه شما نسبت به شرایط زندگیتان لطمه بزند. اگر دچار مشکلات مالی هستید و این مسئله روی رابطه زناشوییتان اثر گذاشته است، خیلی سریع و جدی باید برای آینده مالی زندگیتان برنامه ریزی کنید. یک فهرست از مسایل مالی، نیازهای روزمره و برنامه‌های مالی آینده تان تهیه کنید و با هم درباره آن گفتگو کنید. اگر اختلاف نظر دارید می‌توانید از مشاور یا وکیل کمک بگیرید.
  17ـ همیشه وفادار باشید: هر وقت در موقعیتی قرار گرفتید که امکان خیانت به همسرتان وجود دارد به این فکر کنید که چه انتظار و توقعی از همسرتان در چنین شرایط مشابهی دارید. آیا شما از آن دسته افرادی هستید که زندگی با یک شخص خاص را تا آخر عمر کسل کننده می‌دانند و یا فردی متعهد و پایبند به ارزش‌های اخلاقی هستید؟ اگر عاشقانه همسرتان را دوست دارید و در کنار او شاد هستید، در برابر وسوسه‌های احتمالی قوی باشید.
  18ـ بچه:آیا درباره موضوعات خانوادگی و انتظارات آن با همسرتان جر و بحث کرده اید؟ بعضی‌ها فکر می‌کنند که بچه دار شدن برایشان بیهوده است و عده ای دوست دارند خانواده بزرگ داشته باشند. البته این تازه شروع بحث‌هایی از این جنس است. هرچقدر که شما بیشتر درباره این موضوع بحث کنید سوالات بیشتری برای هر دوی شما پیش می‌آید. کی می‌خواهید بچه دار شوید؟ آیا اصلا در مورد بچه دار شدن آماده اید یا باید این بحث را به بعد موکول کنید؟ اگر مشکلی در باردار شدن وجود داشته باشد می‌خواهید چه کار کنید؟ چگونه می‌خواهید با کودکتان رفتار کنید؟ نحوه تربیت تان چگونه است؟ آیا می‌خواهید با او با جدیت رفتار کنید یا بیشتر با او رابطه ای دوستانه ای داشته باشید؟ در مورد نحوه تحصیل او چه نظری دارید؟
  این قوانین ساده به نظر می‌آیند اما همه مشکلات از زمانی شروع می‌شوند که زن وشوهر اصول رابطه و قوانین ساده ازدواج را فراموش می‌کنند. از امروز بیشتر به رابطه تان فکر کنید. چه تغییراتی باید در آن ایجاد کنید؟چه باورهای غلطی داشته اید که باید آنها را کنار بگذارید؟اصول تازه را جایگزین روش‌های غلط قبلی کنید و شادی و لذت یک رابطه خوب را ببینید.

راهنمای نصب

راهنمای نصب:


راهنمای دانلود: در صورت مشکل داشتن لینک دانلود لطفاً از طریق پشتیبانی و یا از قسمت نظرات پایین همین صفحه اطلاع دهید تا لینک بررسی شود. با نرم افزار مدیریت دانلود ( اینترنت دانلود منیجر ) دانلود نمایید.

مشخصات

فرمت :

زبان :

تعداد صفحه :

اندروید مورد نیاز :

نویسنده : زینال
تاریخ ارسال این مطلب : 1392/03/13
عنوان این مطلب : شب زفاف و آموزش شب زفاف
دسته : ازدواج »
آدرس کوتاه این مطلب : www.zeynal.ir/1125.html

نظرات شما

نظر شما
نام شما:
ایمیل:
وبسايت:
کد تایید:
نظر خود را در کادر زیر بنویسید

پسورد تمامی فایلهای فشرده شده www.zeynal.ir می باشد.

دانلود Hamrah site zeynal v5.3 - نرم افزار همراه سایت زینال


 • http://zeynal.ir/uploads/z/zeynal/375276.jpg


  برنامه همراه سایت زینال در نسخه اندروید منتشر شد. شما کاربران با نصب این برنامه در گوشی اندروید خود ، میتوانید به راحتی از سایت بازدید کرده و از به روزرسانی آن آگاه شوید. با نصب این برنامه در گوشی موبایل یا تبلت ، در هر جا که باشید میتوانید از سایت بازدید نموده و از مطالب آن استفاده کنید.