دست از راحت طلبی برداريد. فقط زماني پيشرفت خواهی کرد که با سختيها و مشکلات مقابله کنيد
کاربر گرامی ، لطفا با یکی از مرورگرهای زیر از سایت بازدید کنید تا بهتر بتوانید از تمامی مطالب استفاده نمایید

تستهای تشخیصی مربوط به قلب

 • دسته: گوناگون : پزشکی و سلامت » تحقیق،جزوه،پروژه »


  http://www.samenblog.com/uploads/z/zeynal/182722.jpg  تست های تشخیصی برای یافتن اطلاعات بیشتر درباره مشکلات قلبی شخص انجام می شود.این تست ها به پزشکان کمک می کنند تا تصمیم بگیرند که آیا فرد نیاز به عمل جراحی قلب دارد؟و نیز نوع عمل و زمان آن را مشخص میکند.
   

  - نوار قلب

  نوار قلب یک تست بدون درد است که چگونگی فعالیت الکتریکی قلب را مشخص می کند.این تست برای کمک به تشخیص و تعیین محل درد در قلب استفاده می شود.

  تکنسین قطعات الکترودی را به پوست قفسه سینه ،بازوهاو ساق پا می چسبانداین الکترودها با سیم به یک دستگاه متصل هستند که سیگنالهای الکتریکی قلب را ثبت می کند.

  نوار قلب چگونگی ضربان قلب و ریتم ثابت و یا نامنظم آن را نشان می دهد.
   

  - تست استرس

  برخی از مشکلات قلبی را می توان به راحتی تشخیص داد و آن زمانی است که قلب شما ضربان شدید دارد.در طول تست استرس ورزش انجام می شود.


  - اکو کاردیوگرافی

  یک تست بدون درد و غیر تهاجمی است بدان معنی که هیچ عمل جراحی انجام نمی شود و هیچ ابزاری به بدن شخص وارد نمی شود.

  این تست از امواج صوتی برای ایجاد تصویر حرکات قلب استفاده می کند.اکوکاردیوگرافی اندازه و شکل قلب و نیز حفره ها و دریچه های قلب را که در حال حرکت هستند نیز نشان می دهد.

  این آزمایش همچنین مناطقی را که جریان خون در آنجا ضعیف است و عضله قلب به درستی کار نمیکند و آسیبهای قلبی را هم نشان میدهد.


  - آنژیوگرافی عروق کرونر

  در آنژیوگرافی عروق کرونر از رنگ برای دیدن داخل عروق کرونر استفاده می شود در این تست از اشعه ایکس (آنژیوگرام)استفاده می شود .این آزمایش محل و شدت انسداد در عروق خون را نشان می دهد.برای رنگی کردن عروق کرونر از روش کاتتراسیون قلبی استفاده می شودبه این صورت که لوله نازک و انعطاف پذیری به نام کاتتر از طریق شریان بازو یا کشاله ران به طرف قلب برده می شودو سپس رنگ از طریق نوک کاتتر به جریان خون تزریق می شودوسپس اشعه ایکس تابانده می شود و عروق رنگی نشان داده میشوند.
   

  -آئورتوگرام

  آئورت شریان اصلی بدن است که حامل جریان خون از قلب به تمام بدن می باشد.آئورتوگرام محل و اندازه آنوریسم(برآمدگی غیر طبیعی)آئورت را نشان میدهد.


  - تاباندن اشعه ایکس از قفسه سینه

  اشعه ایکس یک عکس از اندام ها و ساختارهای داخل قفسه سینه از جمله قلب،ریه هاو رگهای خونی را نشان می دهدو شکل و اندازه قلب را مشخص می کند.

   
  - سی تی اسکن

  سی تی اسکن یک تست بدون درد است که از طریق اشعه ایکس تصاویر دقیقی از قلب نشان داده می شود .گاهی اوقات رنگ ید را به یکی از رگها در طول سی تی اسکن تزریق می کنندو سی تی اسکن نشان می دهد که آیا تنگی عروق کرونر و یا آنوریسم(برآمدگی غیر طبیعی) در رگهاوجود دارد
   

  - تصویر برداری مغناطیسی قلب

  تصویر برداری مغناطیسی قلب(ام آر آی)یک تست غیر تهاجمی است که از امواج رادیویی برای ایجاد تصاویر قلب استفاده می شود.در ام آر آی با استفاده از یک کامپیوتر تصاویری از قلب نشان داده می شود و عکس های قلب و عروق به صورت ثابت و متحرک به دست می آید.

  ام آر آی ساختار و عملکرد قلب را نیز نشان می دهدو اندازه و محل دقیق آنوریسم را هم مشخص می کند.


  شناخت قبل ازعمل جراحی قلب

  انواع مختلفی از عمل جراحی قلب وجود داد و بسته به وضعیت قلبی فرد، نوع عمل تعیین می شود

  برخی از افراد با برنامه دقیق عمل می شوند و می دانند کی و چگونه عمل خواهند شد اما برخی دیگر نیاز به عمل جراحی قلب اورژانسی دارند و باید در اسرع وقت عمل شوند.اگر شما عمل جراحی برنامه ریزی شده دارید ممکن است در بیمارستان بستری شوید و به شما دستور العمل های قبل از عمل داده می شودو همچنین ممکن است به برخی از آزمایشها مانند نوار قلب قفسه سینه(الکتروکاردیوگرام)،اشعه ایکس و یا آزمایش خون نیاز داشته باشید.

  برای کاهش عفونت در نزدیکی محل برش، برای جراحی ممکن است موی آن قسمت تراشیده و با صابون مخصوص شسته شودو درست قبل از عمل جراحی فرد به اتاق عمل منتقل می شود و به اوداروی بیهوشی داده می شود تا درد را در طول عمل احساس نکند.

   

  شناخت چگونگی عمل جراحی

  عمل جراحی قلب در بیمارستان انجام می شود و مدت آن بستگی به نوع عمل دارد.پیوند عروق کرونر رایج ترین نوع عمل قلب است که معمولا 3 تا 5 ساعت طول می کشد.


  - جراحی قلب باز سنتی

  در این نوع عمل برای بیهوشی به فرد دارو داده می شودو پزشک ضربان قلب ،فشار خون وسطح اکسیژن و تنفس را در طول عممل بررسی می کند.برای جراحی 6-8 اینچ در مرکز دیواره سینه برش داده می شودو قفسه سینه باز می شودبه طوری که جراح قلب را می بیند.

  برای باز نگه داشتن رگها و جلوگیری از لخته شدن خون نیز دارو تجویز می شود.


  - دستگاه بای پس قلبی- ریوی

  این دستگاه چگونگی کار کردن قلب و ریه را در حین عمل جراحی نشان می دهد.دستگاه دی اکسید کربن را از خون می گیردو اکسیژن را از طریق پمپ به بدن باز می گرداند و  پس از عمل جراحی جریان خون مجددا به قلب برقرارمی شود در این هنگام معمولا قلب شروع به ضربان می کند اما در برخی موارد ازشوک الکتریکی خفیفی برای راه اندازی مجدد قلب استفاده می شودو هنگامی که قلب شروع به ضربان کرد، دستگاه برداشته می شود.

  پس از بهبودی لوله ها برداشته می شود و فرد قادر است بدون آنها نفس بکشد.


  - جراحی قلب بدون پمپ

  این نوع عمل جراحی مانند عمل جراحی قلب باز سنتی است با این تفاوت که یک دستگاه مکانیکی شروع به پمپ زدن می کند.


  شناخت جراحی قلب بعد از عمل

  مراقبت در بیمارستان

  بسته به نوع عمل جراحی قلب،فرد ممکن است یک روز یا بیشتر از یک روز در بیمارستان و در بخش مراقبت های ویژه (آی سی یو)نگهداری شود.

  هنگامی که فرد از بخش مراقبت های ویژه مرخص شد قبل از رفتن به خانه چند روز را در بخش دیگری از بیمارستان سپری می کند.


  مراقبت در خانه

  پاسخ هر شخص به عمل جراحی قلب متفاوت است

  چند دستور العمل را که پزشک توصیه می کند عبارتند از:

  - مراقبت از خود برای بهبودی محل برش

  - شناسایی عفونت و مراقبت از آن

  - مقابله با عوارض بعد از عمل

  پس از عمل جراحی دردعضلانی،درد قفسه سینه و تورم طبیعی است و ممکن است بر اثر عمل اشتها کم شود،مشکلات خواب ،یبوست،نوسانات خلق و خو و افسردگی ایجاد شود.زمان بهبودی متغیر است و ممکن است در حدود 6 تا 12 روز باشد پس از این مدت شما می توانید به فعالیتهای روزانه خود از قبیل کار،رانندگی و فعالیت فیزیکی ادامه دهید.


راهنمای نصب

راهنمای نصب:


راهنمای دانلود: در صورت مشکل داشتن لینک دانلود لطفاً از طریق پشتیبانی و یا از قسمت نظرات پایین همین صفحه اطلاع دهید تا لینک بررسی شود. با نرم افزار مدیریت دانلود ( اینترنت دانلود منیجر ) دانلود نمایید.

مشخصات

فرمت :

زبان :

تعداد صفحه :

اندروید مورد نیاز :

نویسنده : زینال
تاریخ ارسال این مطلب : 1393/01/06
عنوان این مطلب : تستهای تشخیصی مربوط به قلب
دسته : گوناگون : پزشکی و سلامت » تحقیق،جزوه،پروژه »
آدرس کوتاه این مطلب : www.zeynal.ir/2013.html

نظرات شما

نظر شما
نام شما:
ایمیل:
وبسايت:
کد تایید:
نظر خود را در کادر زیر بنویسید

پسورد تمامی فایلهای فشرده شده www.zeynal.ir می باشد.

دانلود Hamrah site zeynal v5.3 - نرم افزار همراه سایت زینال


 • http://zeynal.ir/uploads/z/zeynal/375276.jpg


  برنامه همراه سایت زینال در نسخه اندروید منتشر شد. شما کاربران با نصب این برنامه در گوشی اندروید خود ، میتوانید به راحتی از سایت بازدید کرده و از به روزرسانی آن آگاه شوید. با نصب این برنامه در گوشی موبایل یا تبلت ، در هر جا که باشید میتوانید از سایت بازدید نموده و از مطالب آن استفاده کنید.