دست از راحت طلبی برداريد. فقط زماني پيشرفت خواهی کرد که با سختيها و مشکلات مقابله کنيد
کاربر گرامی ، لطفا با یکی از مرورگرهای زیر از سایت بازدید کنید تا بهتر بتوانید از تمامی مطالب استفاده نمایید

با عشق زندگی کنیم یا وابستگی؟

 • دسته: ازدواج »


  http://www.samenblog.com/uploads/z/zeynal/187690.jpg  عشق، عادت، وابستگی، دلبستگی... آنهایی که تجربه یک رابطه عاطفی را دارند می دانند که این چهار فاز در یک رابطه اتفاق می افتد. اما کدام یک از رابطه ها دوام بیشتری دارند؟ برای آن که رضایت از زندگی مشترک داشته باشیم باید دلبسته همسر و زندگی باشیم یا وابسته؟

  روانشناسان میگویند باید در زندگی مشترک دلبسته بود تا وابسته. در وابستگی، زن یا شوهر یا هر دوی آنها چنان مجذوب یکدیگر میشوند که احساس میکنند بدون هم نابود میشوند. چنین همسرانی به تنهایی قدرتی در تصمیم گیری های روزمره شان ندارند و همواره این ترس و اضطراب را دارند که در نبود هم چگونه به فردیت برسند. آنان به راحتی نمیتوانند احساساتشان را بیان کنند و دلیل مخالفتشان را به همسر بگویند و در واقع تبدیل به فردی بله گو میشوند و همیشه برای تصمیم  گیری، نیاز به کسی دارند تا اطمینان دهد کارشان درست است و در نتیجه هیچ گاه نمیتوانند به آنچه لیاقتشان است و به آنچه میخواهند، برسند و همواره از این وضع ناراضی اند. واقع در دلبستگی یا همان عشق سالم ما فردیت و هویت طرف مقابل را تهدید نمیکنیم و فردیت خودمان هم تهدید نمیشود و زن و شوهر در کنار هم با موفقیت و تفاهم پیش می  روند و از شرایط موجود راضی اند. وابستگی میتواند به هرعامل دیگری غیر از همسر همچون اینترنت ، موبایل ، کار ، پول ، منصب ، موادمخدر و حتی دوستان نیز باشد که در صورت از دست دادن آنها آرامش ، هویت ، استقلال و سلامت جسم و روان فرد گرفته میشود. اما در دلبستگی یا پیوستگی ، همسران خود را با آنچه هست هماهنگ کرده و به آن عشق می ورزند و با حفظ فردیت خود احساس وحدت و یگانگی می کنند و در این صورت از وجود هم لذت می برند و همواره شاد و خشنودند و اگر در این شیوه ارتباطی مشکل یا سختی و خللی هم ایجاد شود باز هم احساس رضایت میکنند و میتوانند حال خوبشان را حفظ کنند و اعتماد به نفس داشته باشند. در واقع در دلبستگی یا همان عشق سالم ما فردیت و هویت طرف مقابل را تهدید نمیکنیم و فردیت خودمان هم تهدید نمیشود و زن و شوهر در کنار هم با موفقیت و تفاهم پیش میروند و از شرایط موجود راضی اند. اما متاسفانه ما آدمها همیشه از یک طرف بام می افتیم و کمتر به اعتدال میرسیم. برخی از ما مثل گیاه عشقه در ساقه دیگری می پیچیم و از آن تغذیه میکنیم و هیچ باکی نداریم که همین طور به زندگی انگلی خود ادامه دهیم. اما در مقابل برخی دیگر از ما با وسواس مراقب هستیم که به کسی وابسته نشویم در نتیجه هیچ گاه با کسی دوست صمیمی نمی شویم یا اگر حس کنیم کسی دارد پا را از مرزهایی که ما برای خود تعیین کرده ایم فراتر میگذارد و به ما نزدیک میشود سریع پا پس میکشیم. بعضی حتی تن به ازدواج نمیدهند که مبادا به همسر خود وابسته شوند. یا اگر ازدواج کردند مرتب به همسر خود گوشزد میکنند مراقب باش به من وابسته نشوی و باید آگاه بود که این افراط و تفریط ها به صمیمیت و دوست داشتن ربطی ندارد و موجب رضایتمندی از زناشویی نمی شود.  منبع: جام جم / تبیان


راهنمای نصب

راهنمای نصب:


راهنمای دانلود: در صورت مشکل داشتن لینک دانلود لطفاً از طریق پشتیبانی و یا از قسمت نظرات پایین همین صفحه اطلاع دهید تا لینک بررسی شود. با نرم افزار مدیریت دانلود ( اینترنت دانلود منیجر ) دانلود نمایید.

مشخصات

فرمت :

زبان :

تعداد صفحه :

اندروید مورد نیاز :

نویسنده : زینال
تاریخ ارسال این مطلب : 1393/03/06
عنوان این مطلب : با عشق زندگی کنیم یا وابستگی؟
دسته : ازدواج »
آدرس کوتاه این مطلب : www.zeynal.ir/2201.html

نظرات شما

نظر شما
نام شما:
ایمیل:
وبسايت:
کد تایید:
نظر خود را در کادر زیر بنویسید

پسورد تمامی فایلهای فشرده شده www.zeynal.ir می باشد.

دانلود Hamrah site zeynal v5.3 - نرم افزار همراه سایت زینال


 • http://zeynal.ir/uploads/z/zeynal/375276.jpg


  برنامه همراه سایت زینال در نسخه اندروید منتشر شد. شما کاربران با نصب این برنامه در گوشی اندروید خود ، میتوانید به راحتی از سایت بازدید کرده و از به روزرسانی آن آگاه شوید. با نصب این برنامه در گوشی موبایل یا تبلت ، در هر جا که باشید میتوانید از سایت بازدید نموده و از مطالب آن استفاده کنید.