دست از راحت طلبی برداريد. فقط زماني پيشرفت خواهی کرد که با سختيها و مشکلات مقابله کنيد
کاربر گرامی ، لطفا با یکی از مرورگرهای زیر از سایت بازدید کنید تا بهتر بتوانید از تمامی مطالب استفاده نمایید

چرا كامپيوتر هنگام روشن‌ شدن بوق میزند؟

 • دسته:


  http://zeynal.ir/uploads/z/zeynal/221908.jpg  چرا كامپيوتر هنگام روشن‌ شدن بوق ميزند؟
  یک کارشناس فناوری اطلاعات به کاربران رایانه هشدار داد: صدا و بوق‌هایی را که هنگام روشن کردن کامپیوتر از درون کیس به گوش می‌رسد، جدی بگیرید.
  سعیده آزادی در گفت‌وگو با (ایسنا) اظهار کرد: تفاوت این بوق‌ها در نوع آن و تعداد آن‌هاست که بیان‌گر یک مشکل در مادربورد است و وقتی کامپیوتر روشن شده و برای بالا آمدن آماده می‌شود و یا هنگامی که کامپیوتر Reset می‌شود، BIOS سیستم شخص با عملکردی به نام POST به تست کردن سخت‌افزار سیستم می‌پردازد تا از درستی اتصال انواع Deviceها مطلع شود.
  وی تصریح کرد: در این صورت اگر سیستم با مشکلی مواجه شود، POST برای BIOS پیغام خطا می‌فرستد. این‌ بوق‌ها هستند که باعث اطلاع کاربر از پیش آمدن مشکل می‌شوند، بنابراین بهتر است کاربران با این‌گونه بوق‌ها آشنا شوند و در صورت هرگونه ایرادی، خود کاربر در صورت امکان به رفع اشکال سیستم ‌پردازد، البته همان‌طور که BIOSهای سیستم از سوی شرکت‌های مختلفی تولید می‌شوند.  http://zeynal.ir/uploads/z/zeynal/221906.jpg  آزادی در ادامه به برخی بوق‌ها اشاره کرد و افزود: برای نمونه یک بوق که نشان‌گر اشکال از DRAM است و بنابراین مشکلی در حافظه سیستم به وجود آمده است و حالت بعدی دو بوق است که بیان‌گر این مشکل است که حافظه فاقد تعادل است و تساوی گردش در حافظه به درستی کار نمی‌کند.
  به گفته او سه بوق نشان‌گر این مشکل است که 64 کیلوبایت مورد نیاز برای شروع و راه‌اندازی سیستم در دسترس نیست که به RAM سیستم برمی‌گردد و همچنین 4 بوق نیز نشان می‌دهد که تایمر سیستم شخص با مشکل مواجه شده است که مانع از درستی هم‌زمان عملکرد مادربورد می‌شود.  http://zeynal.ir/uploads/z/zeynal/221909.jpg  این کارشناس فناوری اطلاعات، 5 بوق را نشانه‌ای برای بیان بروز مشکل در CPU دانست و افزود:6 بوق نیز بیان می‌کند که Controller ورودی A20/Keyboard با مشکل مواجه است و IC کنترل کننده کی‌بورد با مشکل مواجه شده است و مانع از ورود A20 برای سوئیچ کردن پردازنده می‌شود.
  آزادی، 7 بوق و 8 بوق را نیز به ترتیب نشان‌گر وجود مشکل در حافظه مجازی Virtual و بروز مشکل در حافظه کارت ویدئو دانست و خاطرنشان کرد: زمانی که ROM سیستم دچار مشکل باشد و چیپ BIOS ROM روی Motherboard دچار خطا شود، مادربرد سیستم 9 بوق خواهد زد و همچنین در صورت بروز 10 بوق CMOS مشکل دارد و ایرادی در Motherboard مانع از فعل و انفعال با CMOS می‌شود و همچنین 11 بوق نیز نشان‌گر مشکل در Cache در Level 2 حافظه است.

راهنمای نصب

راهنمای نصب:


راهنمای دانلود: در صورت مشکل داشتن لینک دانلود لطفاً از طریق پشتیبانی و یا از قسمت نظرات پایین همین صفحه اطلاع دهید تا لینک بررسی شود. با نرم افزار مدیریت دانلود ( اینترنت دانلود منیجر ) دانلود نمایید.

مشخصات

فرمت :

زبان :

تعداد صفحه :

اندروید مورد نیاز :

نویسنده : زینال
تاریخ ارسال این مطلب : 1394/04/20
عنوان این مطلب : چرا كامپيوتر هنگام روشن‌ شدن بوق میزند؟
دسته :
آدرس کوتاه این مطلب : www.zeynal.ir/3342.html

نظرات شما

نظر شما
نام شما:
ایمیل:
وبسايت:
کد تایید:
نظر خود را در کادر زیر بنویسید

پسورد تمامی فایلهای فشرده شده www.zeynal.ir می باشد.

دانلود Hamrah site zeynal v5.3 - نرم افزار همراه سایت زینال


 • http://zeynal.ir/uploads/z/zeynal/375276.jpg


  برنامه همراه سایت زینال در نسخه اندروید منتشر شد. شما کاربران با نصب این برنامه در گوشی اندروید خود ، میتوانید به راحتی از سایت بازدید کرده و از به روزرسانی آن آگاه شوید. با نصب این برنامه در گوشی موبایل یا تبلت ، در هر جا که باشید میتوانید از سایت بازدید نموده و از مطالب آن استفاده کنید.