دست از راحت طلبی برداريد. فقط زماني پيشرفت خواهی کرد که با سختيها و مشکلات مقابله کنيد
کاربر گرامی ، لطفا با یکی از مرورگرهای زیر از سایت بازدید کنید تا بهتر بتوانید از تمامی مطالب استفاده نمایید

20 نشانه آدمهای به شدت احساساتی

 • دسته: مهارتهای زندگی »


  http://zeynal.ir/uploads/z/zeynal/224381.jpg


  اگر شما هم از کسانی هستید که هرشخصی شما را میشناسد نمیتواند در برخورد با شما درباره مسائل خصوصی خود صحبت نکند. این مطلب را به دقت بخوانید. اطرافیان میدانند که شما همیشه نگران احساسات دیگران هستید و حتی به راحتی میتوانید حالات احساسی دیگران را حدس بزنید. شما آنقدر احساساتی هستید که آرزو میکردید ای کاش در هر بار احساساتی شدن، به شما پاداشی تعلق میگرفت! هیچ مشکلی در احساساتی بودن وجود ندارد. شما هم پستی و بلندیهای شخصیتی خود را دارید و البته هر کسی این را متوجه نمیشود. در اینجا 20 خصوصیتی ذکر شده که نشان میدهد احساسی بودن ویژگی بارز شخصیت شما است و شک نکنید که این لزوما خوب یا بد نیست.


  1- همه چیز را حس میکنید
  گاهی فکر میکنید احساسات شما واقعا ملموس هستند، چون هرچیزی میتواند احساسات شما را تحریک کند؛ از متنی در یک کتاب گرفته تا یک صحنه ساده در یک فیلم سینمایی و حتی چند خط از ترانه ای که اتفاقی از ضبط ماشین کناری شنیده اید. این مسائل کوچک شاید برای دیگران هیچ معنایی نداشته باشد، اما برای شما به معنای بروز هزاران حس در لحظه است، همین امر بعضی روزها بسیار طاقت فرسا میشود.

  2- حس ششم فعال دارید
  زمانی که وارد فضایی میشوید، به گفت و گویی میپیوندید یا با فرد دیگری ارتباط برقرار میکنید، همیشه میتوانید حس حاضر در این گفت و گو را احساس کرده یا حدس بزنید. به راحتی میتوانید واکنشهای دیگران به نظرات خاص را پیش بینی  کرده و حتی اگر بدانید که این گفت و گو باعث یک فوران احساسی میشود، موضوعات را از پیش تغییر دهید. اغلب افراد، شما را به عنوان استاد برقراری ارتباط میشناسند.

  3- همیشه وقتی چیزی مشکل دارد، متوجهش میشوید
  تحقیقات نشان میدهد 20 درصد مردم میتوانند به صورت ویژه ای با شرایط احساسی دیگر افراد به طرزی قوی واکنش نشان دهند. شما دروغهای کوچکی مانند «نه، خوبم!» را نمیتوانید باور کنید چون زمانی که چیزی درست نیست و فرد مورد علاقه شما ناراحت است، آن را به وضوح احساس میکنید. «درد تو ، درد من هم هست». عبارتی است که معنای واقعی برای شما دارد چون اغلب همدردی عمیقی با دیگران دارید.

  4- همیشه نکات ظریف را میفهمید
  دوستان صمیمی شما به شوخی میگویند که شما میتوانید فکر افراد را بخوانید زیرا همیشه به سوالات آنها، پیش از آنکه بپرسند، پاسخ میدهید. شما به راحتی دروغها را متوجه شده و حس میکنید یا میتوانید بگویید که چه زمانی افراد چیزی را پنهان میکنند. اِشتغال در امور حقوقی یا پلیس شدن، گزینه های مفیدی برای شما هستند.

  5- یک قصه گوی توانمند هستید
  از آنجایی که به وضوح میتوانید احساسات را درک کنید، میتوانید این احساسات را در قامت قوی ترین واژه ها درآورده و داستانهای فریبنده و شگفت انگیز درباره ساده ترین رخدادهای روزانه تعریف کنید. مثلا برخورد اخیر شما با یک راننده بی دقت در یک تصادف میتواند تبدیل به داستان چندلایه از احساسات مواجهه پویا و پیروزی معجزه آسای نهایی شود که ارزش نگاشته شدن هم دارد.

  6- به میزان تعجب آوری با ادب هستید
  زمانی که میگویید «باعث خوشحالی بود»، واقعا منظور شما این است. همیشه رفتارهای مردم را متوجه شده و هیچ گاه استفاده از واژه های «متشکرم» و «لطفا» را در زمانهای ضروری فراموش نمیکنید. در عمق وجود خود در واقع شما نگران توهین به احساسات کسی به واسطه بی ادبی یا کاملا باادب نبودن تان هستید.

  7- هنردوست هستید
  حداقل یک بار در زندگی خود احساس میکنید که دچار سندروم استندال شده اید، یعنی هنر شما را اساسا شیفته خود کرده است. زیباشناسی هنری، خلاقیت و در اصل، هر شکلی از بیان زیباشناختی برای شما بسیار معنی دار بوده و باعث گردش خون متفاوت در شما میشود. شما هرگز چنین سوالی نمیپرسید: «منظور نویسنده از بیان این مطلب چه بوده است؟» زیرا به خوبی میتوانید پیام آن را احساس کنید.

  8- دوست دارید کارها را انفرادی انجام دهید
  کاملا با تنهایی احساس راحتی میکنید و حس بدی از تنهایی به شما دست نمیدهد. فعالیتهای فراوانی وجود دارند که شما ترجیح میدهید آنها را به تنهایی انجام دهید، زیرا مثلا ورزشهای گروهی باعث میشوند احساس کنید تمامی حرکتهای شما دیده شده و مورد قضاوت قرار میگیرید. دوست داری در خانه به تنهایی کار کنید و فضایی شخصی در محل کار داشته باشید، زیرا فضاهای باز کاری باعث میشود محتاط شده و کارایی شما کاهش یابد. تنهایی سفر کردن هم برای شما مشکلی نیست، زیرا همیشه میتوانید جزئیات محیط اطراف خود را احساس کرده و از مسیر آسیبها خارج شوید.

  9- بصیرتی اسرارآمیز دارید
  به احساسات درونی خود توجه میکنید زیرا به ندرت برای شما ایجاد مشکل میکنند. شما همیشه حس عجیبی درباره آنچه اطراف شما رخ میدهد، دارید و بهترین روش برخورد را میدانید حتی اگر دلیلی برای آن نداشته باشید.

  10- اغلب دیگران را خشنود میسازید
  حتی اگر از این واقعیت هم رضایت نداشته باشید، مدتها پیش خود را قانع کرده اید که از کسی انتقاد نکنید؛ بنابراین حتی اگر برخلاف میل قلبی خودتان هم باشد، تلاش میکنید همه اطرافیان خود را خشنود نگه دارید. گاهی آن قدر خوش برخورد هستید که از اینکه مردم فکر کنند آزار دهنده هستید، احساس ترس و اضطراب پیدا میکنید و سپس برای اینکه چنین فکری نکنند از مسیر مخالف آنها خارج میشوید. گاهی احساس خستگی کرده و به دنبال راههایی برای تحمل انتقاد هستید.

  11- با «نه» گفتن مشکل دارید
  همه دوستان شما میدانند که هر زمانی به کمکی نیاز دارند میتوانند روی شما حساب کنند، چه این کمک حرکت دادن یک پیانو باشد یا قدم زدن در باران سنگین با آنها ؛
  مسئله این است که شما با «نه» گفتن به آنها مشکل دارید. واقعیت این است که انجام کاری که دوست ندارید برای شما از ناراحت کردن دیگران با رد درخواست شان راحت تر است.

  12- سریع و به شدت علاقه مند میشوید
  http://zeynal.ir/uploads/z/zeynal/224380.jpg


  زمانی که افراد بسیار حساس عاشق کسی میشوند، به شدت و به سرعت به وجد می آیند، اما همچنان احساس اضطراب و تحریک بیش از حد کرده و در پردازش احساسات شدید خود دچار مشکل میشوند. این انفجار احساسی و تحریک بیش از حد متاسفانه صمیمیت را برای ما مشکلتر میسازد. همچنین ، زمانیکه ما به سرعت و به شدت به کسی علاقه مند میشویم، خطر دلشکستگی و انتظارات برآورده نشده بسیار افزایش مییابد. این افراد اغلب احساسات خود را بسیار شدید و سریع بروز میدهند و از دیگران نیز توقع چنین رفتارهایی را دارند.

  13- تجسم شما قوی است
  رویاهای شما شفا و مملو از جزییات احساسی هستند و شما به راحتی میتوانید به سادگی در هر زمانی به قلمروی جادویی ذهن خود بروید. وقتی کسی برای شما داستانی احساسی تعریف میکند، به راحتی میتوانید تمام تفکرات موجود در موضوع را احساس کرده و با آنها زندگی کنید. داشتن تجسم قوی، شما را خلاق میسازد و از طرف دیگر در تصمیم گیریها ، شما را ارزشمند میسازد. همیشه تلاش میکنید که تمامی داستانهای ممکن را تصور کرده و همگی را پیش روی خود مجسم ساخته و حس خود را در هر یک از این نتایج درک کنید.

  14- اغلب اوقات گریه میکنید که البته ایرادی هم ندارد
  واضح است که احساسات شما نیاز به فوران داشته و گریه یکی از این فورانهای احساسی است. زمانی که شاد هستید یا غمگین هستید گریه میکنید. شما گریه میکنید چون انسانی زنده هستید. نباید از این موضوع خجالت زده باشید.

  15- آستانه تحمل درد شما پایین است
  شما دردها را بیشتر و شدیدتر از دیگر مردم احساس میکنید. به همین دلیل است که از روندهای درمانی گوناگون تنفر داشته و در عین حال به آنها نیاز دارید چون نمیتوانید این سردرد لعنتی یا درد عضلانی را نادیده بگیرید و مانند اغلب مردم به آنها بی اعتنا باشید.

  16- فیلم ترسناک دوست ندارید
  از کتابها، موقعیت ترسناک در شب و جاذبه های خاص سیرک و شهربازی خوش تان نمی آید. تجسم شما بسیار شفاف است و به راحتی میتوانید خود را در موقعیت خشنی که میبینید تصور کنید. شاید اطرافیان شما را به تمسخر بگیرند، اما شما نمیخواهید صحنه های ترسناک در ذهن شما دفن شده و هر زمان که در شب تنها هستید یا در خیابانی تنها راه میروید، جلوی چشم شما بیایند.

  17- طاقت صداهای بلند و تحریک آمیز را ندارید
  احساسات اکثر مردم دچار تحریک میشود، اما شما زمانی که صدایی بلند و خشن را برای مدتی طلانی میشنوید، خشمگین میشوید. شما تمایل وافری به قطع این صدا یا دورشدن از آن تا حد ممکن دارید. البته خوب است راههایی را برای مواجهه و تحمل صداهای بلند یاد بگیرید.

  18- از نورهای شدید هم تنفر دارید
  همیشه گوشه های کم نور یا صرف شام زیر نور شمع را ترجیح میدهید. نورهای شدید اغلب برای شما غیرقابل تحمل هستند. به همین دلیل از اینکه دوستان تان نور چراغ قوه را در شب در محیط تفریحی روی صورت شما بیندازند، حس خوبی ندارید.

  19- در معرض افسردگی و ابتلا به اضطراب هستید
  اگر شما چندین تجربه بد داشته باشید مخصوصا در دوران کودکی، در هیچ کجای جهان یا حتی در خانه ، مدرسه و جاهای دیگر، احساس امنیت نخواهید کرد. سیستم عصبی شما برای اضطراب تنظیم شده است. زمانی که احساسات شما بسیار قوی هستند، باید آنها را تحت کنترل گرفته و اجازه ندهید در شخصیت شما نهادینه شوند.

  20- احتمالا تنها فرد به شدت حساس در خانواده خود نیستید
  حساسیت یک صفت ذاتی است. شما در پریشانیهای احساسی خود تنها نیستید و همیشه میتوانید نزدیکی دیگر از اعضای خانواده بروید و در شادیها و غمهای مشابه با شما شریک باشد.

  به نقل از ماهنامه تندرستی - هما درزیراهنمای نصب

راهنمای نصب:


راهنمای دانلود: در صورت مشکل داشتن لینک دانلود لطفاً از طریق پشتیبانی و یا از قسمت نظرات پایین همین صفحه اطلاع دهید تا لینک بررسی شود. با نرم افزار مدیریت دانلود ( اینترنت دانلود منیجر ) دانلود نمایید.

مشخصات

فرمت :

زبان :

تعداد صفحه :

اندروید مورد نیاز :

نویسنده : زینال
تاریخ ارسال این مطلب : 1394/05/25
عنوان این مطلب : 20 نشانه آدمهای به شدت احساساتی
دسته : مهارتهای زندگی »
آدرس کوتاه این مطلب : www.zeynal.ir/3426.html

نظرات شما

نظر شما
نام شما:
ایمیل:
وبسايت:
کد تایید:
نظر خود را در کادر زیر بنویسید

پسورد تمامی فایلهای فشرده شده www.zeynal.ir می باشد.

دانلود Hamrah site zeynal v5.3 - نرم افزار همراه سایت زینال


 • http://zeynal.ir/uploads/z/zeynal/375276.jpg


  برنامه همراه سایت زینال در نسخه اندروید منتشر شد. شما کاربران با نصب این برنامه در گوشی اندروید خود ، میتوانید به راحتی از سایت بازدید کرده و از به روزرسانی آن آگاه شوید. با نصب این برنامه در گوشی موبایل یا تبلت ، در هر جا که باشید میتوانید از سایت بازدید نموده و از مطالب آن استفاده کنید.