دست از راحت طلبی برداريد. فقط زماني پيشرفت خواهی کرد که با سختيها و مشکلات مقابله کنيد
کاربر گرامی ، لطفا با یکی از مرورگرهای زیر از سایت بازدید کنید تا بهتر بتوانید از تمامی مطالب استفاده نمایید

انگیزه‌ شما از ازدواج چیست؟

  • دسته: ازدواج »


    http://zeynal.ir/uploads/z/zeynal/376485.jpg


    در مورد انگیزه های ازدواج، تفکرات توهم زایی که با خیالپردازی در ابتدای رابطه ها ایجاد می شود، یکی از بدترین هاست. بعنوان مثال، در مورد نامزدی های کوتاه مدت، دو دلیل توهم زا برای ازدواج کردن، «چون با اینکه تازه با هم آشنا شده ایم اما همیشه می شناختمت» و «چون از داستان عشق ما فیلم زیبایی می توان ساخت» می توانند باشند.دلایل بد دیگری هم برای ازدواج کردن هستند. این دلایل معمولاً سه دسته هستند: اضطراب، بی کفایتی و واقعیت گرایی خود محور...اگر به ازدواج فکر می کنید یا به دنبال همسر ایده آل خود هستید، توصیه می کنیم که با خودتان صادق باشید و عمق انگیزه تان برای ازدواج را بسنجید. آیا انگیزه تان از یکی از این دلایل ریشه می گیرد؟دسته اول :می خواهم ازدواج کنم…_ چون همه دوستانم ازدواج کرده اند._ چون نمی دانم اگر این مورد را رد کنم، باز هم موردی برای ازدواج پیش خواهد آمد یا نه._ چون می خواهم احساس امنیت کنم.این انگیزه ها ریشه در ترس دارند. وقتی می ترسیم که تنها بمانیم یا از قافله عقب بیفتیم، وقتی قبول کنیم که یک زندگی کامل و جالب بدون همسر کمتر از یک زندگی متاهلی موفق است، یا وقتی باور داشته باشیم که ازدواج به ما احساس امنیت می دهد، اضطراب علت اصلی است.فردی که به این دلایل ازدواج می کند، می خواهد همسرش برای او نقش یک نوع دیگری از موادمخدر را بازی کند. وقتی کسی به همسر خود بعنوان یک ماده مخدر نگاه کند نه یک موجود، نتیجه رابطه ای کوتاه مدت خواهد بود.دسته دوم :بخاطر احساس بی کفایتی است که خود را در افکار زیر نشان می دهد.می خواهم ازدواج کنم…_ چون طرف مقابل دوستم دارد و این باعث می شود احساس خاص بودن کنم._ چون ازدواج به همه نشان می دهد که بزرگ شده ام.
    _ چون ازدواج نشان می دهد که یک نفر هست که من را بخواهد._ چون این تمرکز بهتری به زندگیم می دهد._ چون تنها هستم.اگر انگیزه شما برای ازدواج جزء این دسته است، بد نیست مقالات ما درمورد اعتمادبه نفس و خوشبختی در ازدواج را مطالعه کنید.دسته سوم :و آخر دسته سوم از انگیزه های نادرست برای ازدواج واقعیت گرایی سطحی است که به صورت افکار زیر نمود می یابد.می خواهم ازدواج کنم…_ چون چند وقتی می شود که با هم دوست هستیم و ازدواج قدم منطقی بعدی برای ماست._ چون اگر با او ازدواج نکنم نمی توانم روابط آزاد و راحت داشته باشم.انگیزه هایی که جزء این سه دسته باشند، برای ازدواج کاملاً نادرست و خطرناک هستند و چنین ازدواج هایی معمولاً دوام چندانی نخواهند داشت.


راهنمای نصب

راهنمای نصب:


راهنمای دانلود: در صورت مشکل داشتن لینک دانلود لطفاً از طریق پشتیبانی و یا از قسمت نظرات پایین همین صفحه اطلاع دهید تا لینک بررسی شود. با نرم افزار مدیریت دانلود ( اینترنت دانلود منیجر ) دانلود نمایید.

مشخصات

فرمت :

زبان :

تعداد صفحه :

اندروید مورد نیاز :

نویسنده : زینال
تاریخ ارسال این مطلب : 1391/09/08
عنوان این مطلب : انگیزه‌ شما از ازدواج چیست؟
دسته : ازدواج »
آدرس کوتاه این مطلب : www.zeynal.ir/700.html

نظرات شما

سوگند گفته : تاریخ: 1391/09/08

سلام مطلب جالبی بود

نظر شما
نام شما:
ایمیل:
وبسايت:
کد تایید:
نظر خود را در کادر زیر بنویسید

پسورد تمامی فایلهای فشرده شده www.zeynal.ir می باشد.

دانلود Hamrah site zeynal v5.3 - نرم افزار همراه سایت زینال


  • http://zeynal.ir/uploads/z/zeynal/375276.jpg


    برنامه همراه سایت زینال در نسخه اندروید منتشر شد. شما کاربران با نصب این برنامه در گوشی اندروید خود ، میتوانید به راحتی از سایت بازدید کرده و از به روزرسانی آن آگاه شوید. با نصب این برنامه در گوشی موبایل یا تبلت ، در هر جا که باشید میتوانید از سایت بازدید نموده و از مطالب آن استفاده کنید.