دست از راحت طلبی برداريد. فقط زماني پيشرفت خواهی کرد که با سختيها و مشکلات مقابله کنيد
کاربر گرامی ، لطفا با یکی از مرورگرهای زیر از سایت بازدید کنید تا بهتر بتوانید از تمامی مطالب استفاده نمایید

چرا باید از سن خاصی نماز خواندن را شروع کنیم؟

 • دسته: سوالات شرعی »


  http://zeynal.ir/uploads/z/zeynal/199376.jpg  سوال: چرا باید از سن خاصی نماز خواندن را شروع کنیم؟

  پاسخ:
  نماز خواندن، سن خاصی ندارد. کودک شما که قدرت بر ادای نماز با شرائطش داشته باشد؛ اگر نماز بخواند مقبول درگاه الهی خواهد بود.

  بله؛ در یک سن خاصی نماز بر افراد واجب میشود؛ که در دختران ، کامل شدن 9 سال قمری و در پسران ، کامل شدن 15 سال قمری میباشد.

  اگر میخواهیم فرزندانمان در آینده نماز خوان شوند بهتر است که آنان را از سن خردسالی به خواندن نماز تشویق کنیم. اگر فرزندنتان را تا سن بلوغ آزاد بگذارید و ایشان را با نماز آشنا نکنید امکان این که نسبت به نماز بی اهمیت شوند زیاد است. اینکه در سن خاصی بر انسان نماز واجب میشود به دلیل این است که عقل انسان هم به موازات جسمش رشد میکند. رشد عقلانی انسان برای پذیرش عبادت و تقبل تکالیف الهی ، سن بلوغ میباشد. دختران در سن 9 سالگی و پسران در سن 15 سالگی به بلوغ عقلی میرسند؛ لذا انجام تکالیف بر آنان واجب میشود.

  یک انسان عاقل و حکیم اگر به کسی دستوری میدهد باید بررسی کند که شخص مأمور توانایی انجام آن کار را دارد یا نه. توانایی درک آن را دارد یا نه. به اعتبار این که دختران ، مادران آینده هستند و نقش تربیتی مستقیم و بیشتری برای فرزندان نسبت به مردان دارند زودتر به سن بلوغ و ارتباط با خداوند میرسند. در سنین کمتری به آنان مسئولیت داده میشود و مورد خطاب تکلیفی خدا قرار میگیرند تا تمرینی باشد برای اداره منزل و تربیت فرزندان.  منبع: پایگاه حوزه ، شماره 1-28101


راهنمای نصب

راهنمای نصب:


راهنمای دانلود: در صورت مشکل داشتن لینک دانلود لطفاً از طریق پشتیبانی و یا از قسمت نظرات پایین همین صفحه اطلاع دهید تا لینک بررسی شود. با نرم افزار مدیریت دانلود ( اینترنت دانلود منیجر ) دانلود نمایید.

مشخصات

فرمت :

زبان :

تعداد صفحه :

اندروید مورد نیاز :

نویسنده : زینال
تاریخ ارسال این مطلب : 1393/06/27
عنوان این مطلب : چرا باید از سن خاصی نماز خواندن را شروع کنیم؟
دسته : سوالات شرعی »
آدرس کوتاه این مطلب : www.zeynal.ir/2695.html

نظرات شما

نظر شما
نام شما:
ایمیل:
وبسايت:
کد تایید:
نظر خود را در کادر زیر بنویسید

پسورد تمامی فایلهای فشرده شده www.zeynal.ir می باشد.

دانلود Hamrah site zeynal v4.8 - نرم افزار همراه سایت زینال


 • http://zeynal.ir/uploads/z/zeynal/375276.jpg


  برنامه همراه سایت زینال در نسخه اندروید منتشر شد. شما کاربران با نصب این برنامه در گوشی اندروید خود ، میتوانید به راحتی از سایت بازدید کرده و از به روزرسانی آن آگاه شوید. با نصب این برنامه در گوشی موبایل یا تبلت ، در هر جا که باشید میتوانید از سایت بازدید نموده و از مطالب آن استفاده کنید.