https://www.zeynal.ir/imagemataleb/Dr-1.jpg

 

من دوست دارم در آینده دکتر شوم. چون دوست دارم به مردم کمک کنم و سلامتی ببخشم. دوست دارم دکتر شوم چون علاوه بر داشتن علم به دکتر بودن به درد مردم می خورم چون متاسفانه همه جای دنیا مریضی و آدم های بیمار وجود دارد پس وقتی آدم دکتر باشد میتواند همه جای دنیا به درد آدم های مریض بخورد. دوست دارم دکتر باشم تا در این دنیا به یک دردی بخورم و جلوی زخم یا مریضی را بگیرم. من اگر دکتر بشوم از آدمهای فقیر پول نمیگیرم اما آنها را درمان میکنم .من اگر دکتر شوم سعی میکنم با علم و تحقیق درمان بیماری های سخت را پیدا کنم تا دیگر کسی از مریضی درد نکشد و نمیرد.

دکتری آنقدر شغل مهمی است که اگر در کشور ما یا شهر ما دکتر ها نباشند زندگی آدم ها به خطر می افتد و شاید نابود شود. درست است که بعضی از پچه ها از دکتر ها میترسند ولی من سعی میکنم دکتر مهربان و خوش اخلاقی بشوم تا بچه ها از من نترسند.
دکتری بودن کار ساده ای نیست.اما من سعی می کنم با درس خواندن و سعی تلاش به هدفم برسم و دکتر شوم. اما اگر دکتر نشدم دوست دارم تلاش کنم همیشه انسان فداکاری برای میهن خود و مردم باشم.
مردم به خیلی از شغل ها احتیاج دارند یکی از آنها دکتر است اگر دکتر نشدم سعی میکنم یه کار مفید دیگر پیدا کنم که به مردم کمک کنم .در کشور ما یکی از مهم ترین شغل ها پزشکی است.من دوست دارم دکتر شوم تا به مردم کشور خود کمک کنم ، بخصوص به بیماران فقیر و کسانی که مریضی سختی دارند کمک کنم.
من آرزو دارم در آینده پزشک موفقی شوم؛ پزشکی را نه برای پول بلکه برای تجربه کردن لحظات زیبای کمک به مردمی می‌خواهم که جوانان آن‌ها و فرزندانشان در راه دفاع از ایران من و هم‌سن و سالانم از جان خود گذشتند، برای آن‌هایی که در مناطق محروم‌‌اند. پزشکی که خوب قدر لحظات زندگی‌اش را بداند و از آن برای کمک به مردم استفاده کند. برای رسیدن به این هدف می‌جنگم. شاید گاه خسته شوم و گاه آزرده؛ اما هیچ گاه از این مبارزه دست برنمی‌دارم و از شکست‌هایم درس می‌گیرم و برای یک گام بلند آن‌ها را اصلاح می‌کنم؛ همانی که باید در زندگی آن را به خوبی آموخت. پزشکی مدرن با انتقاداتی هم مواجه است از جمله عدم دسترسی مناطق محروم و طبقه کم درآمد بعضی جوامع به خدمات پزشکی گران‌قیمت که در این راه سازمان‌هایی همچون سازمان جهانی بهداشت با تعیین سیاست‌های جهانی و ایجاد مسئولیت در کشورها و سیاستمداران نسبت به سلامت سعی در رفع این مشکلات را دارند.